Rezidentka se kuvarja z družbenimi in prostorskimi politikami kolektivnih akcij, gostoljubja in družabnosti, pri čemer trenutno raziskuje družbenopolitične zgodovine gibanja neuvrščenih in njegovo koreografijo gibanja, izmenjav in solidarnosti.
Petra, ki ima močne korenine v protikolonialnih praksah in medsebojni pomoči, ustvarja gostoljubne prostore za skupnosti, ki se soočajo z nasiljem in razseljevanjem, ter dejavno sodeluje v protirasistični izmenjavi znanja.
Je ustanoviteljica in direktorica kulturne organizacije Jutro, ki deluje na področju sodobne umetnosti, dediščine in človekovih pravic.
Trenutno je kustosinja v Muzeju sodobne umetnosti Zagreb.
Pred kratkim je svojo raziskavo o neuvrščenem Zagrebu predstavila na Ekonomskem inštitutu Zagreb in v Galeriji VN, svoja dela pa je razstavljala na razstavah in festivalih, kot so Delfina Foundation, documenta fifteen, Fotograf Festival Prague in Ljubljana Design Biennial.
Bila je štipendistka fundacije Gwärtler in je kurirala projekte za ustanove in prostore, kot so Tehnični muzej Nikola Tesla, Etnografski muzej in Tiflološki muzej Zagreb.
Pred tem je delala v begunskem taborišču Grande-Synthe, kjer je vzpostavila skupnostni kino in vodila skupnostno kuhinjo.
Petra Matić se je rodila in živi v Zagrebu na Hrvaškem.